İş

Aldığı kurs sayesinde iş kurdu ve patron oldu.

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi genç kadın, açtığı butik çikolata dükkanıyla akranlarına örnek oldu.

Ünye’de yaşayan 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Demet Helvacı, yıllar önce işsiz kaldığı için çeşitli kurslara başvurdu. Asıl mesleği muhasebecilik olan genç bayan, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen Avrupa Birliği onaylı kurs sayesinde çikolata yapmayı öğrenerek kendi işini kurdu. Helvacı şu anda aldığı siparişleri yerine getirmeye çalışıyor.

“Kurslardan aldığım başarı beni iş yeri açmaya yöneltti”

Demet Helvacı, aldığı kursla kendini geliştirdiğini belirterek, “Aslında benim geçmişte mutfağa ilgim yoktu ama kursa giderek çikolata ve sütün birleşimini öğrendim ve bu işi yapmaya başladım. yani bir kadın olarak bir şeyler üretmek ya da sıfırdan bir şeylere başlamak bana zevk vermeye başladı.Olumlu sonuçlar beni iş yeri açmaya da sevk etti.Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın Avrupa Birliği onaylı kursu sayesinde kendimi geliştirdim. kendim.”

“Asıl mesleğim muhasebecilik”

Asıl mesleğinin muhasebecilik olduğunu belirten Helvacı, “Asıl mesleğim muhasebeydi. Tabii ki aldığım kurslarla kendimi çikolata ile özdeşleştirmeye başladım. Başarabileceğimi ve yapabileceğimi de bilmiyordum. . – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu