Haber

CHP’li milletvekillerinin SMS’leri de engellendi

ANKARA – Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçmene SMS ile ulaşmak istemesi üzerine, Bilişim Teknolojileri İrtibat Kurumu’nun toplu mesaj göndermeyi yasaklamasının ardından CHP’li milletvekilleri harekete geçti. Tüm CHP milletvekilleri Kılıçdaroğlu’nun mesajlarını kendi numaraları üzerinden göndermek istedi ancak birkaç milletvekilinin açıklama yapması üzerine sistem dondu.

Aralarında Veli Ağbaba’nın da bulunduğu birkaç milletvekilinden sonra sistem çalışmadı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin mutabık kaldığı SMS operatörü olarak görev yapan milletvekillerine, “BTK Kararı ile tüm milletvekillerinin SMS sistemlerinin dondurulduğu” bilgisi verildi.

Milletvekillerinin paylaşmak istediği açıklama şu şekilde oldu:

“GENEL LİDERİMİZDEN ENGELLENEN MESAJ!!

Değerli Halkım, Başkan olduğumda; Size söz veriyorum! Depremde evleri yıkılan, evleri ağır ve orta hasarda hasar gören vatandaşlarımızın yeni konutlarını bedelsiz yapacağız! Yeni konutlarınız yapılana kadar, bu kışı geçirmeniz için altyapısı tamamlanmış, okullar, kreşler ve oyun alanlarıyla konteyner şehirler inşa edeceğiz. Şimdi sizden ricam Yeni Konut Kayıt Sistemimize başvurmanızdır. Başvuru linki: https://yenibirev.chp.org.tr Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Cumhuriyeti’nin 13.Cumhurbaşkanı Adayı.”

Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği başvuru linki.

mamakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu