Haber

İstanbul’da seçim sürecinde suç içeriği paylaşanlar gözaltına alındı

İSTANBUL’da seçim süreci öncesi ve seçim sürecinde sosyal medyada kabahatli içerikler paylaştıkları tespit edilen Hüseyin D. ve Arda A., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Zanlılardan Arda A. denetim şartıyla, Hüseyin D. ise yurt dışına çıkma yasağı getirilerek denetim şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, seçim öncesi ve seçim sürecinde provokatif ve manipülatif paylaşımlar yapan, kamu düzenini ve toplum huzurunu yanıltıcı bir şekilde bozmaya yönelik alışılmamış bilgileri alenen yayan sosyal medya hesapları hakkında açıklama yaptı. , gerçek dışı ve kamuoyunda yanlış bir algı oluşturur. Soruşturma başlattınız. Soruşturma kapsamında Darkwebhaber, HaberReport, solcugazete, mililiterdoktrin ve Ajans_muhbir sosyal medya hesaplarının kullanıcıları hakkında gözaltı kararı verildi. Kararın ardından İstanbul Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri, Militerdoktrin sahibi Hüseyin D. ile Darkwebhaber sahibi Arda A.’yı bu hesaplardan gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Arda A., kontrol şartıyla serbest kaldı. Hüseyin D. ise yurt dışına çıkış yasağı konularak denetim şartıyla serbest bırakıldı.

seydikemerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu