Haber

Kahramanmaraş depreminde 12. gün: Son veriler açıklandı

Türkiye tarihi deprem felaketiyle sarsıldı.

11 gün önce, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 11 ili yerle bir etti.

Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, AFAD son bilgileri açıkladı.

Can kaybı 38 bini geçti

Son bilgilere göre can kaybı 38 bin 44’e yükseldi.

AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

6.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş’a bağlı Pazarcık merkezde 7,7 büyüklüğünde, Elbistan merkezde 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremlerin ardından 4.734 artçı sarsıntı meydana geldi.

Alınan son bilgilere göre Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde toplam 38 bin 44 vatandaş hayatını kaybetti.

“11 bin 488 personel arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor”

Bölgede AFAD, PAK, JAK, JÖAK, DİSAK, Sahil Güvenliği, DAK, İnanç, İtfaiye, Kurtarma, MEB, STK’lar ve uluslararası arama kurtarma çalışanlarından oluşan toplam 29.160 arama kurtarma görevlisi görev yapıyor. Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda diğer ülkelerden gelen ve görevine devam eden arama kurtarma çalışanı sayısı 11.488’dir.

Ayrıca AFAD, Polis, Jandarma, MSB, UMKE, Ambulans Grupları, Mahalli Güvenlik, Mahalli Takviye Timleri ve 9.908 istekli dahil olmak üzere sahada görev yapan saha çalışanı sayısı ile birlikte bölgede çalışan toplam işçi sayısı 264.389’dur. .

imranliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu