Kahramanmaraş’ta 2 yaşındaki çocuk 159 saat hayatta kaldı
![](https://goynuk-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/kahramanmarasta-2-yasindaki-cocuk-159-saat-hayatta-kaldi-p1YHLVq7.webp)
Kahramanmaraş’ta yaşanan iki depremin ardından ekipler yeni bir hayata kavuşmak için aralıksız çalışmaya devam ediyor. Onikisubat ilçesine bağlı Hayrullah Mahallesi’nde yaşam belirtisi bulan Ankara Kömür İşletmesi ekipleri ve Tacikistanlı ekipler, 2 yaşındaki Yavuz Canbaz’a ulaştı.
Çalışma sonucunda küçük çocuk sağ olarak kurtarıldı. Deprem felaketinin üzerinden 7 gün geçmeden gelen bu haber herkes tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Umut veren bu haberin ardından aynı bölgede 7 yaşındaki bir çocuk için çalışmalar sürüyor.
Ankara Kömür İşletmesi’nden geldiğini belirten madencilerden Bekir Yılmaz, “Yaklaşık 5 gündür buradayız. Binada yangın çıktı. En sonunda binanın bu tarafından iş makineleri girdi. Yaşam belirtisi olan yerde makineleri durdurduk. Bir ses duyduk. 2 yaşındaki çocuğu yaşam belirtisi olan yerden.Böylece kaldırdık.Bugüne kadar uğraştığımız her şey hafifledi.Çocuğun durumu “Normal, çocuk gülüyordu. Onu bulduğumuzda üzeri toz içindeydi. Melekler yardım etti.”söz konusu.