Haber
Sualtı Hokeyi Erkek Milli Takımı Dünya Şampiyonası’nda yarı finale yükseldi
![](https://goynuk-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/sualti-hokeyi-erkek-milli-takimi-dunya-sampiyonasinda-yari-finale-yukseldi-gdrxbhIb.webp)
Sualtı Hokeyi Erkekler Milli Takımı, Avusturya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası çeyrek finalinde Kolombiya’yı yenerek yarı finale adını yazdırdı.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre ay-yıldızlılar, uzatmalara giden çeyrek final maçında Kolombiya’yı 4-1 yenerek yarı finale yükseldi.
Milliler yarın yarı finalde Fransa ile karşılaşacak. Etkinlik 30 Temmuz Pazar günü sona erecek.
Şampiyonaya katılan milli takım; Batuhan Cheapal, Berke Yağız Kayabaşlı, Bilal Emin Kahraman, Fırat Karabul, Hüseyin Cavlı, İsmail Sarıkaya, Mert Doğan, Mert Erol, Muhammed Taha Çevik, Onur Özbay, Yusuf Yunak ve Ziya Volkan Aksu’dan oluşuyor.